Elérhető többféle színben és méretben (M/L). Megvásárolható csomagban is.
Méretek:
- „M” (33cm az orr hegyén keresztül fültőtől fültőig).
- „L” (35cm az orr hegyén keresztül fültőtől fültőig, 58-59cm teljes fejkerület)
Maskne STOP – Hernyóselyem maszkok az egészséges bőrért
Mi a „Maskne-hatás”?
Maszk+Akne = Maskne – Az új keletű bőrprobléma, ahogy a nevéből is kiderül, az állandó maszkviselés hatására alakul ki: az állon és az állvonalon pattanások, aknék jelennek meg.
Mi okozza?
- A maszk okozta folyamatos mechanikai dörzsölés hatására irritáció alakul ki
- A maszk alatt kifújt levegő folyamatos nedves közeget teremt, mely kedvező terep a baktériumoknak
- A nem elég gyakran (naponta) cserélt maszk valóságos bacilus telep
- A megváltozott pH a propione baktérium elszaporodását okozza
- A maszkok egy idő után allergiát okoznak (pl. a legerősebb védelmet biztosító FFp3 maszkoknál a leggyakoribb az irritáció)
Hogyan védekezzünk ellene?
- A bőrt naponta többször, alkohol-, szulfát, erős tenzidmentes arclemosó tejjel (HV Cleanser) kíméletesen tisztítsuk meg
- Kétnaponta cseréljük le a párnahuzatunkat
- Kozmetikai kezelés után mindig steril maszkot tegyünk fel
- Minden nap új/tiszta maszkot viseljünk
- Pamut és/vagy papír maszk helyett használjunk selyem maszkot
Miért selyemmaszk?
- A selyem a bőrhöz legkíméletesebb textília, emellett bőrápoló tulajdonsága tudományosan is bizonyított
- Természetes, hosszúszálú rostjai nem szívják magukba az arcra felvitt krémeket, hatóanyagokat, ezáltal megőrzik a bőr hidratáltságát, tápláltságát
- Minimalizálja az irritációt
HV AKNE-STOP MASZK
Anyag:
Külső: 100% poliészter mikroszál.
Pánt: 100% poliamid-fehérnemű alapanyag.
Bélés (ez ér az arcbőrhöz): 100% hernyóselyem.
A selyemnek a bőrre van jótékony hatása, kívülről nincs előnye, sőt nagyon sérülékeny anyag! A tartós, igényes minőség azt kívánja, hogy kívülről védjük a selymet egy poliészter mikroszál réteggel.
A Tóth Bori tervezte exkluzív selyemmaszkjaink valódi hernyóselyembéléssel rendelkeznek, ezzel biztosítva a bőr számára a leggyengédebb, irritációmentes maszkviselést.
Érdemes a hét 5 napjára új maszkot választani, majd hétvégén kimosni őket finom mosószeres vízben.
A maszkokhoz aranyszínű lánc is választható, így az éppen lehúzott maszk a nyakban tartható, nem kell letenni vagy táskába tenni, mely további bacilusforrást jelenthet.