A weboldalon sütiket (cookie-kat) használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk látogatóinknak.
A technikai tárolás vagy hozzáférés feltétlenül szükséges az előfizető vagy felhasználó által kifejezetten kért meghatározott szolgáltatás igénybevételének lehetővé tételéhez, vagy kizárólag a kommunikáció elektronikus hírközlő hálózaton történő továbbításának végrehajtásához.
A technikai tárolás vagy hozzáférés az előfizető vagy felhasználó által nem kért preferenciák tárolásának legitim céljához szükséges.
Az a technikai tárhely vagy hozzáférés, amelyet kizárólag statisztikai célokra használnak.
The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Szükséges ahhoz, hogy felhasználói profilokat hozzanak létre reklámküldéshez, vagy hasonló marketing célból követhessék a felhasználót egy webhelyen vagy több webhelyen.
HV BODY CARE Hand Cream hidratáló- és ekcéma kézkrém
A HV BODY CARE Hand Cream 1-es és 2-es kézkrém hatóanyagai egymásra épülve, egymás hatásmechanizmusát felerősítve, kiegészítve hatnak, azonban célzott kezeléskor használatuk külön-külön is eredményes.
Az 1-es krém extra hidratálást ad a szomjas bőrnek, ezáltal ,,telítettebb”, tömörebb bőrérzet tapasztalható. Könnyű, gyorsan és mélyen felszívódó nanoemulzió. A 2-es krém a rendkívül érzékeny, irritált bőr segítője, az ekcémás bőrtünetek enyhítője, mely a bőr megbomlott védő lipidrétegét építi újjá. Egymás utáni alkalmazásuk komplex bőrregenerálást, mély hidratálást biztosít. A bőr öngyógyító folyamatai beindulnak, természetes védőrendszere visszaépül. Gyulladt, erősen hámló, viszkető, ekcémás bőr esetén a 2-es krém önmagában való alkalmazása szükséges!
A shea vaj hidratáló, bőrnyugtató, regeneráló tulajdonságú hatóanyag, így az irritált, érzékeny, száraz, vízhiányos bőrre rendkívül jótékony hatással van.
A hialuronsav, ami egy természetes poliszaharid, a bőr kötőszöveti alapállományának építőköve. Biztosítja a bőr hidratáltságát, ezáltal a rugalmasságát is, javítja a bőrlégzést, lassítja a bőröregedést.
A kollagén a bőr egyik saját alkotóeleme. Kívülről a bőrbe juttatva erős hidratáló, bőrsimító hatású, a bőr teltebb, rugalmasabb lesz.
Az E-vitamin regeneráló, hámképző, anyagcsere-fokozó hatóanyag, gátolja a szabadgyökök képződését, így az öregedési folyamatokat is lassítja.
A ricinusolaj táplálja a száraz bőrt, helyreállítja a bőr természetes védő, barrier rétegét. Értékes zsírsavakat (pl. ricinolsav, linolsav) tartalmaz. Hidratál, emellett a bőr kollagén- és elasztintermelését is fokozza.
Az olívaolaj képes felszívódni a bőr mélyebb rétegeibe is, így mélyen táplálja a bőrt, és segíti a nedvességtartalom megőrzését. Antioxidáns, nyugtató hatású, így száraz, érzékeny, ekcémás bőr, törékeny körmök kezelésére is alkalmas. Véd a káros szabadgyökök ellen, öregedést gátló hatású.
A mandulaolaj a legérzékenyebb bőrre is alkalmazható. Enyhíti a gyulladásokat, a bőr irritáltságát és a viszketést, így az ekcémás bőrre is jótékony hatása van. A száraz, érzékeny bőrt táplálja, kiváló hidratáló hatású. Hatóanyagai nyugtatják és rugalmassá teszik a bőrt.
HV BODY CARE Hand Cream 50ml
7.600 FtHV BODY CARE XCM Hand Cream 50ml
11.600 FtBoronkay Vica: Az ekcémáról…
Az ekcémák olyan bőrbetegségek, amik a bőr hirtelen fellépő vagy a hosszú, lassú lefolyású (= krónikus) gyulladásos tüneteivel jelentkező dermatitisek (=bőrgyulladások).
Az ekcéma szinonímájaként rendszerint a dermatitis kifejezést használjuk, pl. atópiás dermatitis =atópiás ekzema, kontakt dermatitis =kontakt ekzema irritativ dermatitis =irritatív ekzema (azonban nem minden ,,dermatitis” sorolható az ekcémákhoz pl. dermatitis herpetiformis).
Az ún. exogén ekcémák változatos mechanizmusú, környezeti hatások eredményeként kialakuló kórképek. Az endogén ekcémák kialakulásában leginkább az egyedi hajlam meghatározó.
A száraz, hámló, viszkető bőr esetén a hámon keresztüli vízvesztés (TEWL) fokozódik, ami a bőr vízhiányának, szárazságának, hámlásának további fokozódásához és gyulladások kialakulásához vezet. Létrejön az ún. ördögi kör, ugyanis a hámló viszkető bőr vakaródzással történő traumatizálása fokozza a hámréteg sérülését és további gyulladásos folyamatokat indukál. Gyengült a bőr mechanikai behatással szembeni ellenállása, elhúzódó, visszatérő gyulladásos bőrreakciók alakulnak ki, ami miatt a bőrbarrier további károsodása tapasztalható. A károsodott barrierfunkcióval a bőr immunvédekezésének csökkenése is együtt jár. A krónikus barrier defektus további következményei a szenzibilizáció (érzékennyé válás), azaz különféle allergiás folyamatok megjelenése a környezeti anyagokra. Korai típusa pl. az atópiás dermatitis, kontakt urticaria késői típusai a kontakt dermatitisek. Mivel a barrier károsodása miatt a bőr immunrendszere nem működik megfelelően, gyakoriak a vírusos fertőzések is pl. a verruca vírus okozta bőrtünetek ,,szemölcsös elváltozások”, valamint pyodermák vagyis gennyes bőrgyulladás megjelenése.
Az irritatív, nem allergiás kontakt ekcéma a bőrbarrier esetleges kémiai, fizikai és/vagy biológiai hatásokkal meggyengített állapotát tükrözi.
A környezeti irritánsok a bőrhám szarurétegének barrier károsodásához vezetnek. A szarusejtek (= keratinocyták) a provokáló anyagok dózisától függően károsodnak, és/vagy aktiválódnak, gyulladáskeltő citokineket szabadítanak fel.
Krónikus irritatív ekcéma gyenge izgatószerek ( pl. fertőtlenítő szerek) hosszú ideig tartó vagy ismételt hatására keletkezik. Jellemzője a száraz bőr, hámlás, berepedések, esetleg hólyagcsák megjelenése. Leggyakrabban a kézháton és az ujjpercek izületei feletti bőrterületen jelenik meg elsőként.
Kezelése a megelőzés, vagyis a zsír és vízréteg folyamatos pótlása védőkrémek alkalmazásával.
Az allergiás kontakt ekcéma kiváltója egy, az érintett személy környezetében előforduló provokáló anyag (= allergén). A beteg bőre az allergénnel tartósan érintkezve érzékennyé válik, vagyis szenzibilizálódik. Ezt követően az allergén a bőrbe jutva allergiás reakciót, ún. sejtközvetített immunválaszt vált ki bőrgyulladás formájában. A provokáló anyag és a bőr kontaktusa kb. 12-24 óra ami következményeként megindul a szenzibilizáció. Ez további kb.6-12 nap. A már érzékennyé vált egyén bőre a kövezkező káros külső hatásra már kb. 12óra múlva dermaititisszel jelez, amely kb. 2-7 nap múlva hág a tetőfokára (=kulminál). A kontakt szenzibilizáció kifejlődését az egyén öröklött hajlama, a provokáló anyag sajátosságai mellett a hám barrier defektusa, a bőr sérülése, pH-jának megváltozása is befolyásolja.
A szenzibilizáló anyagok immunológiailag aktív komponensei (=haptének) valamilyen módon be kell jussanak a bőr hámrétegébe, hogy immunreakciót válthassanak ki. A hámréteg károsodását okozhatja például vízelvonó anyagok következményekénti dehidratáció pl. alkoholos fertőtlenítők, vagy vakarózással okozott hámsérülés. Kezelése elsődleges a megelőzés, vagyis a provokálló anyagok kerülése, hypoallergén,savanyú kémhatású (pH 5-6), illatmentes mosakodószerek alkalmazása és a barrierfunkció helyreállítása védőkrémek alkalmazásával.